
Ledenik pod Skuto (Matjaž, 21.06.2026)
Prvi dan astronomskega poletja sem šel pa zopet malo pošnofat na Ledine. Z biciklom avto zapustiva pred plačljivo rampo in do tovorne žičnice na pedala.Slovenska smer je lepa, brez posebnosti.Sneg veselo pobira tudi na našem še edinem živečem Ledeniku, prismuča pa se skoraj zvezno od stene do pod bivak GRS. Sama tura smučarsko seveda ni več priporočljiva, če pa uživaš v hoji po hribih, pa seveda ni nobenega problema seboj nosit tudi stare pancarje in kratke smučke.Čeprav sem že v predzadji objavi napisal da je zadnja furca to sezono, pa zdaj zopet napišem, da vetjetno je bila pa danes res…











